============================================================================================
Lokata z Premią

Najwyżej oprocentowane lokaty

============================================================================================
Pożyczka gotówkowa czy karta kredytowa?

Często pożyczka osobista może być tańszym sposobem na sfinansowanie dużego zakupu niż karta kredytowa. Ale zawsze są wyjątki. Zawsze lepiej jest płacić gotówką za duże zakupy, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby oszczędzać tak wcześnie i tak często, jak to tylko możliwe, w innym przypadku pomocna może się okazać pożyczka, którą znajdziecie dzięki niskaRata.org.

Ale zdarza się różnie – bez względu na to czy oszczędziłeś, czy nie. Czasami kredyt będzie cenną siatką zabezpieczającą, która pomoże ci przetrwać sytuacje kryzysowe lub narzędzie do sfinansowania dużego zakupu - samochodu, urlopu lub małego projektu DIY.

Kiedy pojawiają się takie sytuacje, większość z nas po prostu sięgnie po najbliższą kartę kredytową. Chociaż karty kredytowe są wygodne, w niektórych przypadkach pożyczka osobista może być bardziej rozsądnym i niedrogim sposobem na opłacenie dużego zakupu. Oto spojrzenie na pożyczki osobiste i karty kredytowe oraz zalety i wady.

Jak działają kredyty osobiste?

Pożyczka osobista to niezabezpieczona pożyczka, którą można wykorzystać na dowolny cel: konsolidację długów, wakacje, zakup pojazdu lub projekt DIY. Pożyczka osobista działa bardziej jak kredyt samochodowy niż karta kredytowa.

  • Po wyjęciu pożyczki otrzymujesz kwotę pożyczki w formie ryczałtu.
  • Dokonujesz stałych płatności miesięcznych na uzgodniony termin (liczba miesięcy).
  • Pożyczki osobiste zwykle mają okres od dwóch do pięciu lat.
  • Pożyczki osobiste zwykle mają stałą stopę procentową.
  • Nie ma kary za wcześniejszą spłatę pożyczki.

Zazwyczaj można ubiegać się o pożyczkę osobistą całkowicie online. Aby złożyć wniosek, musisz podać swoje dane osobowe i informacje o zatrudnieniu w aplikacji kredytowej online. Bank może poprosić o dowód swojego dochodu, taki jak odcinek wypłaty lub formularz z pracy. Zasadniczo bank poinformuje Cię, jeśli otrzymasz zatwierdzenie w ciągu jednego lub dwóch dni roboczych.

W tym momencie nie jesteś zobowiązany do zaciągnięcia pożyczki - zwykle masz tydzień na decyzję. Możesz przejrzeć stopę procentową i warunki pożyczki i zdecydować, czy odpowiada Twoim potrzebom. Jeśli zaakceptujesz pożyczkę, podpisz weksel, a pieniądze zostaną przelane na twoje konto. Otrzymasz wtedy wyciągi z rachunków i musisz dokonywać równych płatności co miesiąc w wyznaczonym terminie.

Większość pożyczek osobistych przypada na trzy lub pięć lat, ale niektóre z nich można znaleźć na warunkach krótszych niż rok lub dziesięć lat. Wreszcie, renomowani kredytodawcy nie będą naliczać kary za zapłatę, co oznacza, że ??w każdej chwili możesz spłacić swoją pożyczkę, aby zaoszczędzić na odsetkach. Tym pożyczka jest lepsza od karty kredytowej.

============================================================================================