============================================================================================
Lokata z Premią

Najwyżej oprocentowane lokaty

============================================================================================
Efektywne dopasowanie warunków konsolidacji kredytów

Im większa wiedza o metodach restrukturyzacji kredytów, tym większe szanse na szybką i przede wszystkim bezpieczną naprawę budżetu domowego. Co zatem musisz wiedzieć o efektywnym dopasowaniu warunków konsolidacji kredytów? Na portalbankowy.info znajdziesz wiele przydatnych informacji o bankach i ich produktach wraz z profesjonalną analizą.

Jakie czynniki sprawdzić przy zaciąganiu kredytu konsolidacyjnego?

Najważniejsze elementy do porównania przy zaciąganiu kredytu konsolidacyjnego to naturalnie wysokość prowizji, a także oprocentowania. Przy niskich stopach procentowych panujących aktualnie w gospodarce krajowej taka metoda naprawy budżetu domowego jest stosunkowo opłacalna. Trzeba jednak pamiętać, że polityka monetarna zarządzana przez Narodowy Bank Polski charakteryzuje się cyklicznością. Niskie stopy procentowe dzisiaj nie oznaczają niskich stóp procentowych w przyszłości. Dobrze, jeżeli poznasz nie tylko oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego, ale również ewentualne karty za nieterminową spłatę. Niektórzy kredytobiorcy, szczególnie charakteryzujący się niepewną zdolnością kredytową wpisują ten wskaźnik do strategii regulowania zobowiązania. Czasami do zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego potrzebujesz założenia rachunku osobistego w danym banku detalicznym. Zastanów się, czy to w ogóle opłacalna perspektywa, ponieważ płatny rachunek w skali kilkudziesięciu złotych miesięcznie to niekoniecznie dobre rozwiązanie. Lepiej przy kredycie konsolidacyjnym ograniczać dodatkowe koszty do absolutnego minimum. Kredyt konsolidacyjny spłata standardowo wszystkie rodzaje zobowiązań, także w sektorze pozabankowym. Przy dobrej zdolności kredytowej otrzymasz dodatkową gotówkę na zaspokojenie właściwie dowolnych potrzeb konsumpcyjnych. Z tego powodu można uznać kredyt konsolidacyjny za restrukturyzacyjny z jednej strony, a za konsumpcyjny z drugiej, do tego bazujący na dość preferencyjnym oprocentowaniu.

Zachowanie pozytywnej zdolności kredytowej kluczowe przy konsolidacji

Pozytywna zdolność kredytowa to niestety kluczowy czynnik prawidłowej restrukturyzacji zadłużenia. A co robić, jeżeli utraciłeś zdolność kredytową? Wtedy skonsultuj się z wyspecjalizowanymi kancelariami prawno – finansowymi, zastanów się nad wyprzedażą majątku, a także nad zatrudnieniem profesjonalnego negocjatora. Za granicą to coraz popularniejszy model wychodzenia z opresji ekonomicznej. Sytuacja kredytobiorców w ostatnich latach zmieniła się na korzyść, ponieważ banki detaliczne zamiast od razu zrywać umowy chętniej optymalizują nowe warunki spłaty, aby jednak klienta utrzymać. Czy teraz zainteresujesz się konsolidacją zadłużenia?

============================================================================================