============================================================================================
Lokata z Premią

Najwyżej oprocentowane lokaty

============================================================================================
Bezpieczeństwo na rynku kredytów gotówkowych

Zainteresowanie kredytami gotówkowymi rośnie nie tylko ze względu na niskie stopy procentowe, ale przez korzystne dla konsumentów zmiany prawne. Bezpieczeństwo na rynku kredytów gotówkowych to absolutna podstawa, ale nie tylko związana z prawem. Warto przeanalizować stabilność placówek. Niektóre banki należą do większych sieci międzynarodowych z różnym podejściem do generowania zysków. Obecnie bardzo popularne są także kredyty samochodowe, które znajdziesz tutaj 17BANKÓW.COM.

Czy ochrona konsumenta na rynku kredytowym jest skuteczna?

Kredytobiorca nie jest pozostawiony na łaskę lub niełaskę banków z prostego powodu. W razie wystąpienia w umowie klauzul abuzywnych możesz skierować się do rzecznika praw konsumenta. To jeden z najlepiej ocenianych urzędów w kraju, który niesie realne wsparcie konsumentom, niezależnie od sektora gospodarki. Praktycznie każdy są podważa umowy z klauzulami niedozwolonymi właśnie na korzyść kredytobiorcy. Sytuacja rozwija się w interesujący sposób na rynku kredytów hipotecznych denominowanych w walutach obcych (powszechne problemy frankowiczów). Kredytobiorca może bardzo szczegółowo sprawdzić jakość kredytu konsumenckiego przed podpisaniem umowy. Na życzenie otrzymasz zawsze bezpłatny formularz umowy do wglądu. To podstawowy obowiązek banku. Nie może dojść do sytuacji, w której konsultant wymusza natychmiastowe podpisanie zobowiązania. Duża ochrona to rozwiązanie umowy kredytowej bez podawania przyczyny w przeciągu czternastu dni. To funkcja przydatna szczególnie przy zakupach ratalnych, kiedy konsument woli jednak zapłacić pełną cenę towaru lub w ogóle odrzucić zobowiązanie przez wykrycie niekorzystnych warunków.

Odmowa obsługi pożyczki gotówkowej z pełną informacją dla klienta

Duże znaczenie ma również informacja o ewentualnej odmowie udzielenia kredytu gotówkowego. Konsument po odrzuceniu wniosku może poznać przyczyny takiego stanu rzeczy. To duże ułatwienie przy wychodzeniu z poważniejszych braków w zdolności kredytowej. Informacja o przyczynach odrzuceniu wniosku jest przekazywana bezpłatnie, więc nie musisz się dodatkowo martwić kosztami analizy. Bezpieczeństwo spłaty gwarantują docelowo niskie stopy procentowe utrzymane w dalszym ciągu przez RPP na najniższych poziomach w historii. Czy według ciebie ochrona kredytobiorcy jest na wysokim poziomie?

============================================================================================